Bing, Google’ı Ürkütüyor.

Microsoft’un yeni geliştirdiği arama motoru Bing son günlerin gözdesi haline geldi. Herkes bu arama motorunu Google ile karşılaştırırken, bazıları Bing’in Google ile boy ölçüşemeyeceğini iddia ediyor.

Google tarafının kendisine çok güvendiği biliniyor fakat son günlerde gelen bazı haberler Bing’in yükselişi karşısında Google yetkililerinin dikkatli olmaya başladığı yönünde.

Google’ın kurucularından Sergey Brin, Bing’in kullanıma sunulmasından hemen sonra sundukları hizmetlere “acil geliştirmeler” yapılması talimatı verildiği söyleniyor. Böylece yeni hizmetler sunularak Bing üzerindeki ilgiyi başka yöne çekmek istiyorlar.

Bundan daha ilginci Brin’in Bing’in arama algoritmasını çözmek amacıyla bir ekip kurup bunun başına geçmiş olması. Google çalışanlarından alınan bilgiye göre Sergey Brin’in böyle bire bir olaya dahil olması, ortada önemli bir şey olduğunun kanıtı.

Sergey Brin, Bing’i bir tehdit olarak gördüğünden mi yoksa sadece meraktan mı ya da farklı bir şey varsa onu öğrenmek istediğinden mi bu ekibi kurup başına geçti bilinmez. Ancak bilinen bir şey var ki verilen hizmetleri dışarıda bırakıp sadece arama motoru olarak bakarsak Bing, Google’ın tekeline son vermek istiyor.

Alıntı: ShiftDelete.Net

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: