Firefox Kapanmasın!

Firefox 3.5 Kapanmasın!Sekme kapatma işlemi için eliniz Ctrl+W kombinasyonuna alıştıysa, Firefox 3.5’te canınızı sıkabilecek tarayıcı kapanmasına son vermenin yolu burada.

Firefox 3’ü kullanırken, son sekmeyi kapattığınızda da tarayıcının açık kalmasını sağlamak için Araçlar – Seçenekler bölümündeki Sekmeler kısmında “Sekme çubuğu her zaman gösterilsin” seçeneğini işaretlemek yeterli oluyordu.

Ancak Firefox 3.5’e bu özelliğe alışkın olarak geçen kullanıcılar, açık olan son sekmeye Ctrl+W kombinasyonu uyguladıklarında tarayıcının komple kapandığını görünce neye uğradıklarını şaşırdı! Neyse ki Firefox 3.5’in bu yeni sisteminde de tarayıcıyı her zaman açık tutmanın bir yolu var:

Firefox’a İnce Ayar

Yapmanız gereken şey, adres satırına tırnaklar olmadan “about:config” yazmak ve açılan ekranda browser.tabs.closeWindowWithLastTab seçeneğine çift tıklamak. Normalde bu satırın en sağında “true” yazarken, siz çift tıkladıktan sonra “false” yazması gerekiyor.

Ardından bu ekranı fazla kurcalamadan kapattığınızda, tarayıcıdaki en son sekmeyi kapatsanız bile Firefox’un kapanmadığını görüp, inanılmaz derecede mutlu olabilirsiniz!


SDNhttp://shiftdelete.net

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: